نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7
    مدیر بخش صنایع
    تشکر شده 985 بار در 478 پست
    نوشته های وبلاگ
    33

به حق چیزای نشنیده....!

روشی تعجب آور برای اثبات برادری!

مراسم های سنتی و عجیب در تمامی کشورهای دنیا برگزار می شود و هر کدام آداب مخصوصی دارند که باید توسط شرکت کنندگان رعایت شود. این مراسم های معمولا ریشه در فرهنگ پیشینیان دارد و در فرهنگ امروزی بسیار عجیب هستند.

باشگاه خبرنگاران نوشت: کشورهای آسیایی به ویژه کشورهایی که در شرق و جنوب شرق آسیا هستند، مراسمات عجیبی دارند که هر ساله در زمان خاصی برگزار می شود. این مراسمات گاهی بسیار خشن هستند و باعث خونریزی شدید می شوند.

مردم اندونزی هرساله مراسمی عجیب انجام می دهند که در آن بتوانند برادری خود را ثابت کنند. در این مراسم که میان دو قوم به نام های “مورلا” و “مامالا” برگزار می شود جوانان با ترکه های نی شروع به زدن هم می کنند تا وفاداری را به یکدیگر ثابت کنند.

در این مراسم به نام “پاکول ساپو” جوانان در محلی جمع شده و در کنار ریش سفیدان قبیله و با استفاده از ترکه های چوب ضرباتی را به هم می زنند. این مراسم تا زمانی ادامه پیدا می کند که پشت افراد شرکت کننده زخم شده و خونریزی کند. سپس ریش سفیدان با استفاده از روغن های مخصوص زخم ها را مرهم می گذارند.

به گفته ریش سفیدان این روغن ها توانایی آن را دارند که حتی استخوان های شکسته شده را نیز ترمیم کنند. این روغن همچنین تا به حال چندین بار مورد بررسی های علمی قرار گرفته است و نشانه هایی از مواد خاص درون آن پیدا شده است.
    منبع:روشی تعجب آور برای اثبات برادری! +عکس | پارسیوا | Parcva.com

موضوعات مشابه:
    الا بذکرالله تطمئن القلوب
    هر جای دنیایی دلم اونجاست
    من کعبمو دور تو میسازم
    من پشت کردم به همه دنیا
    تا رو به تو سجاده بندازم

مدیر بخش صنایع
    نوشته های وبلاگ
    33
    عجیب ترین
    مراسم
    عروسی
    در جهان

در سراسر دنیا مردم کشور های مختلف آداب و رسوم خاص خود را دارند بعضی از این رسم ها عجیب و بعضی ها وغیر منطقی می باشند در این مطلب نگاهی داریم به عجیب ترین عروسی های دنیا.

تایلند:

مردم تایلند معتقدند که اب مظهر پاکی و روشنایی است و بدبختی و نکبت را از زندگی دور می کند.بر همین اساس در مراسم عروسی دختران این کشور اتفاق جالبی می افتد،به این ترتیب که عروسهای تایندی در ابتدای زندگی شان وارد آب شده تا وفاداری شان را به همسرشان نشان دهند.مردم این کشور معتقدند که با این کار، روح و جسم عروس شستشو داده شده و تضمینی برای خوشبختی شان امضاء شده است.
    جالب اینجاست که این مراسم حتماً باید در رودخانه ای که آبی زلال دارد و جریان آب نیز به حرکت خود ادامه میدهد اتفاق بیافتد و استفاده از آبهای راکد و حوضهای دست ساز برای اینکار مناسب نیستند.اگرچه اجرای این مراسم منجر به خیس شدن لباس عروس فلک زده می شود، اما اهمیت انجام این سنت قدیمی آنقدر نزد خانواده های اصیل تایلندی زیاد است که آنها را مجبور به انجام این کار می کند و عروس را با لباسی خیس به خانه بخت می فرستند.

آلمان:

در این مراسم هر میهمان چندین کاسه و بشقاب و پیش دستی را در طول مراسم می شکند.انها اعتقاد دارند که این کار به زوج تازه ازدواج کرده کمک می کند تا از مشکلات و گرفتاری ها در امان بماند و زندگی شان سراسر شادی باشد.

سودان:

قبیله ای به نام “لاتووکا” در سودان رسم بسیار عجیبی برای ازدواج دارند.اگر پسری قصد ازدواج با دختری را داشته باشد، او را می دزدد.بعد از دزدیدن دختر بزرگان فامیل پسر نزد پدر دختر رفته و از او درخواست کمک به دخترش را می کنند.اگر پدر دختر با ازدواج موافق باشند که پسر را به قصد کشت می زند ولی اگر موافق نباشد، پسری که دختر را دزدیه، به زور با دخترک بیچاره ازدواج می کند.

ژاپن:

در یک مراسم سنتی ژاپنی روحانی حاضر در مراسم برای عروس و داماد ها خوانده و در پایان مراسم مردم در کنار هم نوشیدنی میل می کنند.

فنلاند:

اتومبیل های عروسی مجلل که با قوطی های حلبی تزئین شده و همراهی داماد با عروس تا سرسرا همواره در مراسم های عروس ها ی فنلاندی ها دیده می شودبرای فنلاندی های مدرن این سنتی اصیل به شمار می آید.

هندوستان:

برای هندی ها میزبانی از مسئولیتهای دینی می باشد و مهمترین مسئولیت قربانی کردن است.آنها در مراسم عروسی شان حتماً یک حیوان را قربانی کرده و گوشت آنرا میان تمام حاضران تقسیم کرده و همه از آن گوشت می خورند، بجز عروس و داماد.آنها معتقدند اگر عروس و داماد از این گوشت بخورند، زندگی شان بقائ نخواهد داشت.

آمریکا:

مراسم عروسی بومیان آمریکا همواره در ساختمانهای عمومی برگزار می شود.هرچند سرخپوستها همواره خوشبین بوده و با روی باز از میهمانان استقبال می کنند اما در مراسم عروسی همواره ساکت هستند.

فیلیپین:
    در فیلیپین عروس همواره لباس سنتی سفیدرنگ عروسی به تن کرده و داماد با پوشیدن لباس سنتی ،با رونگ(نوعی چاقو یا شمشیر دسته کلفت و لبه تیز) نیز به کمر دارد.این جریان تا مادامی که فرزندی نداشته باشندادامه خواهد داشت.

مالی،نیجیریه و کامرون:
    بعضی از مردم مالی، نیجریه و کامرون طی مراسمی به نام “شارو” پسری را که قصد ازدواج دارد را در ملائ عام می زنند.در واقع مراسم اینطور آغاز می شود، یک فرد قوی هیکل پسر را به باد کتک می گیرد و پسرگ نگون بخت مجبور است که علائم درد را مخفی نگه دارد.اگر او بتواند علائم درد را پنهان کند به این منظور است که او مرد شده و قابلیت ازدواج را دارد اما اگر شکست بخورد نمی تواند همسری اختیار کند.بد نیست بدانید تعدادی از این پسرها در حین اثبات مردانگی شان برای ازدواج جانشان را از دست داده اند!!
    فرانسه:

شهردار یا معاون شهردار میزبان مراسم عروسی است که معولاً بین ساعات ۹ صبح تا ۵ بعداز ظهر و در روزهای سه شنبه، جمعه یا شنبه برگزار می شود.

منبع:عجیب ترین عروسی های دنیا کدامند؟ | پارسیوا | Parcva.com
    عروسی تو فرانسه هم بد نیستا؟!

من کعبمو دور تو میسازم
    من پشت کردم به همه دنیا
    تا رو به تو سجاده بندازم

مدیر بخش صنایع
    نوشته های وبلاگ
    33
    رسم جالب و عجیب دختران چینی در شب عروسی

در طول تاریخ مردم سراسر جهان آیین های متنوع و بسیار عجیبی داشته اند، ولی بر طبق یک رسم عجیب در بخشی از چین عروس در هنگام برگزاری مراسم عروسی اش باید حتما گریه کند وگرنه….

این رسم که در ایالت سیچوآن مرسوم است در طول قرن ۱۷ طرفداران زیادی داشته و تا سال ۱۹۱۱ میلادی نیز ادامه یافته است. بر طبق این رسم عروس در شب مراسم عروسی اش مجبور است، گریه کند و در صورتی که قادر به گریه کردن نبود افراد حاضر در مجلس از او به عنوان فردی ضعیف یاد می کرده اند.

گفته شده است در یکی از این مراسم عروس که قادر به گریه کردن نبوده است مورد ضرب و شتم مادرش قرار می گیرد.همچنین این رسم در بخش های مختلف ایالت سیچوآن به روشهای متنوع برگزار میشده است؛ به طور مثال در غرب این ایالت، عروس مجبور است از یک ماه پیش از برگزاری مراسم عروسی اش گریه کند.
    منبع:
    http://berooztarinha.com/%DA%AF%D8%B...%B3%DB%8C.html

من کعبمو دور تو میسازم
    من پشت کردم به همه دنیا
    تا رو به تو سجاده بندازم

کاربر عادی
    تشکر شده 688 بار در 303 پست
    نوشته های وبلاگ
    39
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali 7171 نمایش پست ها
    قادر به گریه کردن نبوده است مورد ضرب و شتم مادرش قرار می گیرد
    شوهرش چی؟

http://payline.ir

http://flynet.ir

the poor people are often the most generous

مدیر بخش صنایع
    نوشته های وبلاگ
    33
    نقل قول نوشته اصلی توسط Codex نمایش پست ها
    شوهرش چی؟
    ازشون میپرسم بهت میگم

من کعبمو دور تو میسازم
    من پشت کردم به همه دنیا
    تا رو به تو سجاده بندازم

مدیر بخش صنایع
    نوشته های وبلاگ
    33
    نوشتن عبارتی که بر زنان حرام است ومردان را تحریک می کند

به گزارش افکارنیوز، چندی است که بازار صدور فتاوای مضحک از سوی علمای فرقه وهابیت به شدت داغ شده است و هرکدام برای اینکه شهرت بیشتری کسب کنند٬ فتوای مضحک تری صادر می‎کنند.

أبوالبراء یکی از این شیوخ وهابی است که خود را در شبکه اجتماعی تویتر با نام "علامه أبوالبراء" معرفی کرده و در زمینه صدور فتاوای مضحک رنج‎های بسیاری را نیز متحمل شده است.

این مفتی وهابی در جدیدترین و مضحک ترین فتاوای خود٬ نوشتن "هههههه" از سوی بانوان را حرام اعلام کرده است.

وی که عضو هیئت امر به معروف و نهی از منکر عربستان سعودی است در صفحه شخصی تویتر خود آورده است: نوشتن عبارت "هههههه" از سوی بانوان برای دلالت بر خندیدن حرام است.

أبوالبراء در توجیح این فتوا می افزاید: استفاده از این عبارت بدان جهت حرام است که مردان را به فکر اقدامات حرام می‎اندازد.

بخش مضحک تر ماجرا آنجا است که وی آورده است: در صورتیکه از "هـ" بیشتری استفاده شود٬ شدت حرام بودن آن افزایش می‎یابد.

عضو هیئت امر به معروف و نهی از منکر عربستان سعودی برای جلوگیری از این فعل حرام(!) چاره ای اندیشیده و ادامه داده است: بهتر است که زنان به جای عبارت "هههههه" از عبارت "خنده عفیفانه" استفاده کنند.

پیش‎تر نیز أبوالبراء در فتوایی درمورد "استفاده زن از کولر در غیاب همسر" گفته بود: روشن كردن كولر براي زن، در غياب شوهر حرام است. وقتي زني در غياب همسر خود كولر خانه را روشن كند، ممكن است همسايه متوجه شود كه زن در منزل است و به همين سبب مرتكب زنا و فحشا شود
    منبع:
    افکارنيوز - نوشتن عبارتی که بر زنان حرام است ومردان را تحریک می کند

من کعبمو دور تو میسازم
    من پشت کردم به همه دنیا
    تا رو به تو سجاده بندازم

مدیر بازنشسته
    تشکر شده 368 بار در 201 پست
    تعطیلن

کاربران برچسب خورده در این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)